Menu Zamknij

obóz rodzinny nad jeziorem Rybno Duże

Obóz już się odbył a migawki są tu.

Poniżej część archiwalna.

Serdecznie zapraszam na obóz rodzinny organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin im. bł. Mamy Róży. Ci co już byli na takim obozie wiedzą, że to doskonała okazja by wyrwać się ze świata na tydzień wytchnienia na łonie przyrody, integrować katolickie środowisko rodzinne, wymienić się opiniami na temat wychowania, poszerzyć wiedzę religijną i uczestniczyć we wspólnej modlitwie.

Obóz jest na Kociewiu nad jeziorem Rybno Duże w urokliwym miejscu dość daleko od cywilizacji. Spodziewamy się od 60 do 120 osób. Formuła obozu jest taka, że przejmujemy miejscówkę po obozie harcerskim, organizujemy we własnym zakresie zajęcia dla dzieci z np. nauki pływania, grania w szachy, wiązania węzłów itp. Codziennie dla dorosłych odbywają się konferencje skoncentrowane wokół nauczania Kościoła Katolickiego. Aby odciążyć rodziców, dwa razy dziennie, w trakcie konferencji i przed południem będzie zorganizowana opieka i zajęcia dla młodszych dzieci. Warunki na obozie będą dość surowe. Każda rodzina śpi w swoim namiocie. Nie mamy prądu ani bieżącej wody. Myjemy się w miskach wodą z jeziora. Toaletę stanowić będą toi-toie. Klimat jest jak na „obóz harcerski” dosyć luźny. Przygotowujemy harmonogram zajęć/atrakcji, ale udział we wszystkim jest dobrowolny. Formalnie każda rodzina jest odpowiedzialna sama za siebie. My tylko koordynujemy logistykę i atrakcje. Wyjazdy takie odbywają się od 2018 roku. Zbierali się bardzo fajni ludzie. Wyjazd jest niekomercyjny i jako organizatorzy ponosimy takie same koszty jak reszta uczestników.

Kilka zdjęć z poprzednich obozów.

Termin: 29.07 – 06.08.2023

Do 3.08 będziemy mieć u siebie na stałe księdza Konrada Hasiora, tj. możliwość sakramentu spowiedzi świętej i codzienną Mszę świętą.

Miejsce: las nad jeziorem Rybno Duże.

Koszt: 420 zł osoba starsza niż 12 lat

250 zł osoba w przedziale 3 – 12

0 zł osóbka poniżej 3 lat

Dojazd we własnym zakresie.

Płatność w litach mądrości:

1300 ltm – udział jednej osoby w dowolnym wieku + transport jej z Warszawy i do Warszawy

500 ltm – możliwość rozmowy z ks. Konradem o dofinansowaniu

Możliwość będzie trwała, dopóki starczy pieniędzy od sponsorów. Na razie starczy.

Wyżywienie: Jemy wspólne śniadania, obiady i kolacje. Śniadania i kolacje przygotowujemy wspólnie korzystając z jadalni po obozie harcerskim. Ojcowie i starsze dzieci szykują „szybkie” obiady. Mamy nie szykują obiadów – przyjeżdżają przecież na wypoczynek!

Jeśli ktoś ma więcej pytań to proszę je kierować do mnie: 510 192 099 zarzycki.pawel@gmail.com Jeśli ktoś wie, że już jest zdecydowany to bardzo proszę o:

– przelanie zaliczki w kwocie 600 pln od rodziny na moje konto: 44 1020 1169 0000 8702 0324 9125 (koszt ten będzie odliczony od całkowitego kosztu za rodzinę)

– przesłanie mi maila z listą zgłoszonych członków rodziny razem z wiekiem dzieci.

Proszę o możliwie szybkie decyzje bo:- ułatwi nam to oszacowanie kosztów i przygotowanie atrakcji pod zgłoszone grupy wiekowe dzieci – nasze miejsce nie będzie w stanie przyjąć więcej niż 120 osób, więc o przyjęciu decyduje kolejność wpłaty zaliczek. Jak zawsze organizacja łączy się z różnymi wyzwaniami, jeśli ktoś ma ochotę nas w tym wesprzeć to zapraszamy. W każdym wypadku prosimy o modlitwę w intencji powodzenia obozu.

Z Bogiem!

Paweł Zarzycki